září 2019

Teribear hýbe Prahou

Dne 12.9.2019 se žáci 5. ročníku  MŠ a ZŠ Bártlova zúčastnili, jako tým Bártlíci, charitativní akce Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem. Tato akce byla pořádána pod záštitou nadace Terezy Maxové na pražském Vítkově. Jednalo se o jubilejní 5. ročník a výtěžek této akce byl určen na pomoc znevýhodněným dětem. 
Každý tým si vybral příběh, na který chtěl přispívat a za každý uběhnutý kilometr, který byl zaznamenáván speciálním čipem, věnovali partneři akce 30 Kč. Náš tým Bártlíků uběhl dohromady 39 km a přispěl tak na týrané děti částkou 1170 Kč. Děti si tuto akci moc užily a plánujeme účast i v příštím ročníku.

Ukliďme svět, ukliďme Česko

V týdnu od 23. do 27.9. jsme se připojili k celorepublikové akci Ukliďme svět, ukliďme Česko. Už název napovídá, že se jednalo o uklízení okolí školy od odpadků. Od pořádající organizace Český svaz ochránců přírody jsme obdrželi pracovní rukavice a pytle a šlo se na věc. Mladší žáci měli na starost nejbližší okolí školní budovy - školní zahradu, ti starší se vypravili mimo areál k bývalému zimovišti a směrem do Čertous. Objevovali různé "poklady" - od svršků a obuvi až po neidentifikovatelné předměty, na které bylo nepříjemné sáhnout i v rukavicích (nebo se JEN podívat). Byli překvapeni (i my), co všechno jsou schopni lidé odhodit, ačkoli pár set metrů od nás mají sběrný dvůr. Za odvoz čtyř vrchovatě naplněných pytlů s odpadem děkujeme Odboru místního hospodářství Horní Počernice.