Vypěstujte si: Fazole!

30.03.2020 10:14

Za okny už začíná být pěkné počasí a všechno okolo krásně kvete! Zkuste si doma vypěstovat vlastní květinku!

 

Co budeme potřebovat:

  • fazole

  • nádobu (stačí plastová miska)

  • vata

 

Postup:

Nádobku si vystelte vatou, měly by postačit i vatové odličovací tampónky a na ně poskládejte pár fazolek. Vatu udržujte stále vlhkou a za pár dní vam začne fazolka klíčit. Ve vatě vydrží opravdu dlouho, takže přesaďte do zeminy až bude šlahounek dostatečně dlouhý.

 

Děti se tím mohou naučit, že je důležité se starat o všechno a všechny okolo sebe. Stejně jako ony se musí starat o sebe (hodně a správně jíst, koupat se, čistit si zoubky,...).

 

Zkuste s nimi například na jedné ze vzrostlých fazolí i pokus! Dejte fazolku pryč ze sluníčka – fazolka začne vadnou, dlouho bez světla nepřežije. Popovídejte si o tom, jak je důležité pro květiny přivod slunce a vody!