Prohlášení o přístupnosti

 

Mateřská škola a Základní škola, Praha 9, Bártlova 83 se zavazuje k zpřístupnění svých internetových stránek v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, který provádí Směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti webových stránek a mobilních aplikací.

Prohlášení přístupnosti se vztahuje na internetové stránky - www.skolabartlova.cz

Struktura informací

Struktura informací na stránkách byla vytvořena podle specifikace W3C XHTML 1 a vizuálně naformátována kaskádovými styly. Dodržení výše zmíněných norem by mělo zajistit správné zobrazení obsahu stránek ve většině používaných prohlížečů a na většině zobrazovacích zařízení.

Přístupnost obsahu

Na internetových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX, XLS, XLSX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Formáty DOC a PDF jsou také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Word Viewer a Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace, jež slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.

Vypracování prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti bylo vypracováno dne 16.9.2020

Pro vypracování prohlášení byl použit zákon č. 99/2019 Sb., a metodický pokyn MVČR k tomuto zákonu, normy EN 301 549 V2 1.2 a mezinárodně uznávanému standardu Web Content Accessibility Guidelines – WCAG 2.1.

Zpětná vazba

Mateřská škola a Základní škola, Praha 9, Bártlova 83 nabízí dodatečnou telefonickou podporu pro osoby se zdravotním postižením a podporu pro uživatele pomocných technologií na telefonu 281 920 835 v době od pondělí do pátku od 9:00 - 12:00.

ZŠ a MŠ, Praha 9, Bártlova 83, Horní Počernice, telefon: 281 920 835
e-mail: bartlova@skolabartlova.cz