Vypěstujte si: Osení!

09.04.2020 09:09

Velikonoční osení je oblíbená jarní dekorace! Zvládnou ho zasadit a vypěstovat i ti nejmenší! Zkuste to! 

 

Co budeme potřebovat:

  • zemina
  • vata
  • miska nebo talíř
  • hrst ječmene
 
Postup:
 
Nejdříve se musíme rozhodnout do čeho budeme chtít osení sázet. Jestliže se rozhodneme pro talířek, vysteleme ho namočenou vatou a na ni nasypeme rovnoměrně hrst osení, nakonec přikrejeme asi centimetrovou vrstvou zeminy. 
Jestliže osení budeme sázet rovnou do zeminy, misku naplníme do 2/3 zeminou, jemně ji navhlčíme a nasypeme hrst osení. Stejně jako u předchozího postupu nakonec přikrejeme asi centimetrovou vrstvou zeminy.
 
Misku nebo talířek bychom teď měli přikrýt potravinovou fólií nebo jiným talířem a dát na teplé místo. Jakmile osení začne růst přemístíme nádobu na slunečné místo, třeba na parapet! 
 
 
 
 
 
 
zdroj obrázku: pinterest