Vyrobte si: Batika!

23.04.2020 14:27

Máte doma stará trička, která by si zasloužíla nějak ozdobit? Zkuste batiku! 

 

Co budeme potřebovat:

  • batika
  • provázek
  • rukavice
  • starý hrnec 
  • ocet
  • triko světlé barvy (nejlepší je bílé)
 
Postup:
Postupujte dle návodu na obalu batikovací barvy. Připravte si horkou vodní lázeň s batikovací barvou. Trička si uvažte provázkem - tam kde bude provázek uvázán se nedostane barva! Zamotané triko ponoříme do batikovací lázně a necháme ho v ní louhovat. Poté triko vyndáme a necháme trochu vychladnout a na 5 minut ponoříme do octového roztoku (naředěný 1:20) - tento krok, ale není nutný. Triko po vychladnutí rozbalíme a vypereme ručně ve vodě, před nošem doporučujeme ještě vyprat v pračce, ale opatrně! Batikovací barva z trika při praní ještě trochu pustí! :)
 
 
Jestliže doma nemáte batikovací barvu, zkuste barvy na textil nebo postačí tmavé triko a savo! Když z papíru vystřihnete pěkné vzory a na triko pak savo nastříkáte pomocí rozprašovače bude to vypadat opravdu moc krásně! 
 
Přejeme příjemnou zábavu! :)
 
 
 
 
 
zdroj obrázku: pinterest