Zahrajte si: Kimova hra!

08.04.2020 14:03

Před nedávnem jsme přidávali článek s hrou Zvuková kimovka, kde jsme se zmiňovali o Kimově hře! Tu vám dnes zkusíme přiblížit!

 

Kimova hra je výborná na procvičení zrakové paměti a můžete k ní využít cokoliv, co máte doma! 

 

Co budeme potřebovat:

  • deku nebo ubrus
  • alespoň 5 různých věcí
 
Postup:
 
Na podlaze rozprostřete vybrané předměty (například: plyšová hračka, kniha, autíčko, tužka, panenka,...) a dětem je ukažte! Poté dekou přikryjte všechny hračky a řekněte dítěti ať se na chvíli otočí. Mezitím zpod deky vytáhněte jeden z předmětů. Dítě se může nyní otočit zpátky a vy mu ukažte všechny zbylé předměty. Dokáže uhodnout, kterou věc jste odebrali? Zkuste pomalu hru stěžovat a odeberte třeba více předmětů a nebo předměty přidávejte! 
 
 
 
 
Přejeme příjemnou zábavu! :)