Zahrajte si: Závody housenek!

06.04.2020 15:33

Jste soutěžíví a rádi závodíte? Zkuste to doma pomocí housenek, které si můžete jednoduše vyrobit!

 

Co budeme potřebovat:

  • papír (doporučujeme tvrdší)

  • nůžky

  • brčko

Postup:

Na jednu housenku budeme potřebovat jeden proužek papíru (stačí ustřihnutý z kratší strany papíru). Proužek papíru přeložíme na půlku a zpátky rozložíme. Nyní nám vzniknou dvě části. První část přeložíme na půlku a pak ještě jednou. Opakujeme i u druhé části papírku. Všechny části složíme dohromady a obstřihneme rohy do půlkruhu. Výsledná housenka pak bude vypadat jako na obrázku. Návod možná zní trochu složitěji, ale nebojte je to opravdu snadné. :)
 

 

Pak stačí jen housenky rozložit, tak aby vám na zemi stála a jemně do ní foukat brčkem, housenka se tak začne pohybovat!

 

Přikládáme raději jednoduchý video návod: www.youtube.com/watch?v=3GJZ5PvelP4  

 

Přejeme příjemnou zábavu! 

 

zdroj obrázku: pinterest