Zahrajte si: Zvuková schovka!

06.04.2020 16:06

Hrajete rádi na schovávanou, ale doma na to není moc místa? Tahle hra je přímo pro vás!

 

 

Co budeme potřebovat:

  • jakékoliv přístroje, co vydávají zvuk:

    • rádio, budík, telefon,...

 

Postup:

Nejdříve hráče, který bude hledat zdroj zvuku odvedeme do vedlejší místnosti. Nyní schováme například nahlas tikající budík nebo hrající telefon na nějaké pořádně zakryté místo (do šuplíku, do skřině pod trička,...) a přivedeme hráče zpátky do místnosti. Nyní je jeho úkolem danou věc v pokoji nebo v bytě najít.
Stížit hru můžeme i tak, že postupně přidáváme další zvuky (začneme telefonem, přidáme budík, pokračujeme rádiem, můžeme otevřit okno, začít zvonit zvonečkem), ale budeme po něm stále chtít najít zdroj jednoho z těch zvuků.

Procvičíme tak například i prostorovou orientaci! 

 

 

Přejeme příjemnou zábavu!