Ze života školky

BŘEZEN A DUBEN 2019

Na nově nainstalovaném dendrofonu již děti zkouší vyťukávat první melodie.

Již od září se pilně připravujeme v rámci projektu "Smyslová zahrada" na nové nové prvky, které budou rozšiřovat možnosti smysluplnného využití času s dětmi na zahradě mateřské školy. Díky projektu tu budou instalovány pěstitelské vany (vyvýšené záhony), v nichž se chystáme pěstovat vlastní zeleninu, drobné ovoce nebo bylinky, a v jedné oddělené části zahrady vznikne tzv. smyslová zahrada. Nedávno byl nainstalován dendrofon, na němž děti budou zkoumat různé zvuky dřevin. Také se chystáme vybudovat hmatový chodník, na němž budou děti trénovat správné držení těla a nožkami prociťovat přírodniny. Část zahrady osázíme vonnými keři, které budu lákat barevnými květy motýly. Více o projektu najdete  zde .

 

 

LEDEN A ÚNOR 2019

Karneval
14. února se ve školce konal tradiční karneval! Kromě princezen, víl, spidermanů, rytířů i policistů, letos zavítaly uklízečky, pastelky, vězenkyně a cirkusačky! Karneval se vydařil, děti soutěžily a přivítaly také mezi sebou návštěvu ze základní školy.
 
 

Těšíme se ze zimy a připravujeme se na smyslovou zahradu


- stopujeme zvířátka ve sněhu a pozorujeme veverčí stopy na zahradě
- nejen venku, ale i v teple školky stavíme sněhuláky (třeba z keramiky)
- staráme se o ptáčky - vyrobili jsme pro ně lojové koule

 
 
 
 

LISTOPAD 2018

 
Rozsvěcení vánočního stromečku a jarmark
 

V pátek, 30. listopadu 2018 se uskutečnilo historický první rozsvěcení vánočního stromku spolu s historicky prvním vánočním jarmarkem. Děti s paní učitelkami pro rodiče nacvičily a zazpívaly koledy rodičům a zinscenovaly narození Ježíška. Na oplátku rodiče doma pomohly svým dětem s výrobou vánočních ozdob, které budou celou zimu zdobit školkový vánoční stromek. Navzdory teplotám kolem bodu mrazu, nálada byla hřejivá, jarmareční trhovkyně prodávaly o sto šest dárečky nejen vánoční!

 

 

Několik fotografií z přípravy na jarmark

 
 

Třída Broučků zažila "město" na výletě Prahou!

Nejprve jsme se na výlet připravili ve školce - za pomoci paní učitelky jsme vytvořili přesný plán výpravy. V den dé jsme za vydatné posily dospěláků vyrazili - cestovali jsme autobusem a tramvají, svačili pod Pražským hradem, procházeli Starým městem, s plánkem a návodní knihou o putování zvědavého káčátka pátrali po Staroměstské radnici, pózovali se zlatou sochou a obdivovaly apoštoly. Pak už jen kolem Stavovského divadla a Prašnou branou, metrem a autobusem alou zpátky do školky, kde na nás čekalo filé s bramborovou kaší :-). Broučkové

ŘÍJEN 2018

 

Těšíme se z podzimu a využíváme k tvorbě přírodniny!
Jako třeba třída Včeliček, která pověsila sluníčka do okna vedoucí do školkové zahrady.